RSS
 

Anomalia Christie

05 sie

„Pewnego dnia pani polonistka zadała dzieciom pracę, polegającą na napisaniu opowiadania, które zawierałoby w swej treści cztery wątki tematyczne, będące podstawą sukcesu dobrej książki. Wątek religijny, arystokratyczny, erotyczny i tajemniczy.
Dzieci przyniosły swoje prace dość obszerne i obfitujące w treści.
Jasio położył przed panią kartkę, na której widniało jedno zdanie zawierające wszystkie wątki:
„Matko Boska! – wykrzyknęła Hrabina – jestem w ciąży, ale z kim?” ” Internet :)

Matko Boska! – wykrzyknęła księżna Anomalia – nie jestem w ciąży, i dobrze wiem z kim ;) . Chociaż spóźniająca się ciotka z ameryki i dwa testy twierdziły coś innego i nie byłaby to wcale aż taka tragedia ;) , jednak dobrze że suma summarum jestem ciągle w liczbie pojedynczej. Na spokojnie się zastanawiając nad tym, to chyba jakieś hormony przestały się produkować, albo światopogląd mi się zmienił, bo dochodzę do wniosku, że nie za bardzo bym chciała mieć dziecko. Jakiekolwiek. No dobra, może kociego albo psiego dzidziusia bym przyjęła w drodze wyjątku ;) ,ale ludzkiego? Nie. Tak, ja wiem że jakbym spotkała księciunia z bajki, który klęknąwszy rzecze „Od pierwszej chwili nadobna niewiasto wiedziałem, żeś Ty zostaniesz matką mojego potomstwa” , to kto wie. Ale teraz? Zaczynam myśleć, że na tym świecie inna rola jest mi pisana.

Postanowiłam więc napisać książkę :) . Wspomniane w cytacie cztery wątki są oczywiście obowiązkowe. Deadline? Rok. Tematyka? Jeszcze nieokreślona, raczej nie fantastyka, choć parę goblinów może się pojawić. Cel? Powieść do szuflady, żadnych planów wydawniczych, chyba że sama chyłkiem w pracy wydrukuję ;) . Ogólnie raczej chodzi mi o dobrą zabawę. Co mi innego pozostało? :)

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz